Mieszkanie Plus: Ponad 1,2 tys. mieszkań w budowie. Ruszyły inwestycje w całej Polsce

Program Mieszkanie Plus to impuls rynkowy stworzony przez państwo w celu zwiększenia dostępności mieszkań w Polsce” – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas inauguracji budowy 172 nowoczesnych mieszkań na wynajem w Gdyni.

List intencyjny podpisany 3 lipca br., m.in. przez miasto Gdynia i BGK Nieruchomości, potwierdza gotowość do budowy w ramach programu Mieszkanie Plus kolejnych kilkuset dostępnych cenowo mieszkań na wynajem w gdyńskiej dzielnicy Wielki Kack.Pierwsze łopaty zostały również wbite pod budowę 215 mieszkań w Wałbrzychu oraz 329 mieszkań w Pruszkowie. Wcześniej zainaugurowane zostały inwestycje w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Łącznie w przygotowaniu jest ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. jest już w budowie.

Grafika Mieszkanie Plus

W opinii wicepremiera Morawieckiego, Mieszkanie Plus to pierwszy kompleksowo zaprojektowany i realizowany program mieszkaniowy w Polsce, będący dla wielu społeczności lokalnych symbolicznym punktem zwrotnym w rozwoju.

Naszym celem jest przełamanie barier ograniczających rozwój budownictwa mieszkaniowego w Polsce w trzech najważniejszych wymiarach” ? zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów.
W wymiarze finansowym stawiamy na aktywizację inwestycyjną milionów Polaków, m.in. poprzez powszechnie znany na całym świecie system REIT-ów. W wymiarze technologicznym chcemy tworzyć zapotrzebowanie na innowacyjne produkty i tym samym zachęcać przedsiębiorców do kreowania bardziej konkurencyjnych rozwiązań. Z kolei w wymiarze regulacyjnym niezbędne jest uproszczenie procedur administracyjnych i zapewnienie sprawnego transferu nieruchomości publicznych na cele budownictwa mieszkaniowego– dodał.

Mieszkanie Plus służy zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych społeczności lokalnych. W ramach programu współpracują na przejrzystych i partnerskich zasadach instytucje państwowe, samorządy oraz inwestorzy prywatni, wspólnie tworząc wartość dodaną dla całej gospodarki. Realizacji dostępnych cenowo inwestycji mieszkaniowych służy m.in. konkurs na dom modelowy dla programu Mieszkanie Plus. Do konkursu zgłoszonych zostało 75 prac. Wyniki pierwszego etapu zostały przedstawione 30 czerwca, a ogłoszenie zwycięzców nastąpi 12 września.

Informacja prasowa

Mapa inwestycji 

 

 

Źródło: www.mr.gov.pl